Ogłoszenia parafialne – 4 grudnia 2022

II niedziela Adwentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszki w ramach zbiórki, która jest dziś prowadzona w całej Polsce. Puszka jest wystawiona na stoliku przed ławkami.

W parafii rozpoczynamy rekolekcje. Bardzo serdecznie witamy O. Zenona ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Modlimy się o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i życzymy dobrego pobytu w Niemczy. Ojciec Zenon będzie również sumistą podczas odpustu parafialnego.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień odpustu. Msza św. odpustowa o g. 18.00.

Poświęcenia medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę, 11 XII, na Mszy św. o g. 11.00.

Do środy Msze św. odprawiane będą wg porządku rekolekcyjnego. W pozostałe dni tygodnia o g. 18.00. W piątek Roraty. 

Dziękujemy za wsparcie finansowe dalszych prac w kościele św. Wojciecha. Można to nadal czynić poprzez ofiarę do skarbony obok stolika z gazetami i na konto parafialne.