Ogłoszenia parafialne – 4 kwietnia 2021

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

Porządek Mszy św.:
W I dzień Świąt: g. 6.00, 9.30 (dodatkowa), 11.00 i 18.00.
W II dzień Świąt – g. 8.00, 11.00 i 18.00.

W czasie Świąt wyrażamy w życzeniach pragnienie bliskości z Jezusem, który daje nam nowe życie jako owoc męki, śmierci i zmartwychwstania. Mimo, że spędzimy je sami, łącząc się z najbliższymi poprzez środki komunikacji elektronicznej, miejmy w sercach radość i nadzieję. 

„Bóg zapłać !” wszystkim za pomoc w przygotowaniu kościoła i przeżyciu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. W tym roku Święta obchodzimy przy ograniczonej liczbie wiernych w kościele. Szczególne podziękowanie składam osobom, które w tym roku pomogły ustawić Grób Pański i Ciemnicę, a przez cały rok każdego dnia troszczą się o naszą świątynię. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, za datki na rzecz parafii, z których zostały zakupione kwiaty doniczkowe i sporządzone bukiety zdobiące ołtarz. Wyrazy podziękowania za jałmużnę na rzecz biednych z racji zakupienia świec Caritas i złożenia pieniędzy do specjalnie przygotowanej puszki. Wszystkim za wszystko niech Pan Bóg wynagrodzi!

Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Tego dnia, jak co roku, w kościołach naszej Archidiecezji, składamy ofiarę na Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu i WSD w Świdnicy. W ramach homilii zostanie odczytany stosowny list.

Porządek Mszy św. w oktawie Wielkanocy:
Msze św. w oktawie Wielkanocy będą odprawiane o g. 18.00.   
W sobotę o g. 8.00 Msza św. na zakończenie oktawy Wielkanocy, a o g. 18.00 Msza św. niedzielna.

W oktawie Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Kościele Powszechnym trwa  nowenna do Miłosierdzia Bożego jako przygotowanie do II Niedzieli Wielkanocnej. Włączmy się do tej nowenny w swoich osobistych modlitwach.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.

Na stoliku przed ławkami znajdują się paczuszki zrobione przez chrześcijan zamieszkujących w Ziemi Świętej. Ofiary przy tej okazji są przeznaczone na pomoc wspomnianym chrześcijanom.

Parafia otrzymała, za pośrednictwem strażaków z PSP z Dzierżoniowa, w ramach programu rządowego walki z pandemią koronawirusa, maseczki medyczne. Maseczki do bezpłatnego pobrania są wyłożone przy koszykach na niedzielną tacę oraz na stoliku przed ławkami.

Życzenia biskupa Marka Mendyka: