Ogłoszenia parafialne – 5 czerwca 2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30. 

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w parafii uroczystość I Komunii św. Do Komunii przystępuje w tym roku 21 osób. W dniu pełnego uczestniczenia w Eucharystii życzymy dzieciom obfitości łask Bożych.

Dziękujemy rodzicom za udekorowanie kościoła i pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej uroczystości, prezent dla parafii w postaci odnowionego kielicha mszalnego i pateny oraz deklaracji ustrojenia i niesienia figury Matki Bożej podczas procesji fatimskiej 13 czerwca br. oraz przygotowania pierwszego ołtarza na procesję Bożego Ciała.

Dziś kończy się okres wielkanocny. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja spełnia w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. 

Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o g. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Od poniedziałku do  piątku dzieci będą obchodzić Biały Tydzień.

Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą św. W sobotę spowiedź dla dzieci rocznicowych o g. 9.00.

W poniedziałek i środę zapraszamy dzieci rocznicowe na próbę do kościoła o g. 16.00.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W parafii o g. 11.00 będzie odprawiona Msza św.  udziałem dzieci obchodzących I rocznicę Komunii św. Mieszkańcy parafii otrzymali już pierwszy numer Listu do Parafian. W niedzielę, w związku z zaznaczonym w Liście wydarzeniem, na Mszach św. pojawią się komentarze i gesty ukazujące temat: Spotkanie daje radość.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach, bądź na konto parafialne. Jest to ważny gest odpowiedzialności za parafię.