Ogłoszenia parafialne – 5 kwietnia 2020

Niedziela Palmowa. Gorzkie Żale o g. 17.00.

Porządek Mszy Św.

W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. o g. 18.00. 

Wielki Czwartek – g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. nie będzie adoracji w ołtarzu „Ciemnicy”.

Wielki Piątek – dzień postu ścisłego – g. 15.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, g.18.00  Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie do g. 21.00.

Wielka Sobota:
– Wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 do g.12.00 i od 15.00 do 19.00. Podczas adoracji przy Bożym Grobie w kościele nie może przebywać więcej niż pięć osób w odległości od siebie przynajmniej 2 metry.
– Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20.00. W czasie liturgii nie będzie poświęcenia ognia przy ognisku na zewnątrz kościoła i nie będzie poświęcenia wody. Będzie miało natomiast miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Wielkanocna:
– Rezurekcje o g. 6.00 (Przed Mszą św. kapłan samodzielnie wyjdzie przed kościół z Najśw. Sakr i pobłogosławi parafię) ; Msze św. w ciągu dnia o g. 9.30 (dodatkowa), 11.00 i 18.00.
– W II dzień Świąt Msza św. o g. 8.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00. 

Inne ogłoszenia

Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę od g. 17.00 do 18.00 w salce katechetycznej.

W tym roku nie ma poświęcenia palm. Nie odbędzie się również poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Proszę odmówić modlitwę błogosławieństwa przy śniadaniu wielkanocnym wg formuły publikowanej na stronach katolickich lub samodzielnie pomodlić się przed posiłkiem odmawiając modlitwę Ojcze nasz. Tekst błogosławieństwa podajemy też na stronie parafii oraz będzie do pobrania w przedsionku kościoła.

W czasie Mszy św. i nabożeństw w kościele może przebywać 5 osób, nie licząc kapłana i obsługi. Dotyczyć to będzie również dni Triduum Paschalnego i Wielkanocy.

Dziękuję, w imieniu wspólnoty parafialnej, p. Stanisławowi za wyczyszczenie lichtarzy w kościele i wszystkim, którzy składają ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i kwiaty do Bożego Grobu i na ołtarz na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Prasa katolicka. W ciągu tego tygodnia na parafii ma pojawić się kolporter z podwójnym numerem Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Prasa będzie wyłożona w kościele na stoliku i dostępna w czasie sobotniego nawiedzenia świątyni.