Ogłoszenia parafialne – 5 września 2021

23. niedziela zwykła. I niedziela miesiąca. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

Porządek Mszy św. i nabożeństw w ciągu tygodnia: 

  • Msza św. codziennie o g. 18.00.
  • W środę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W czasie Mszy św. poświęcenie ziarna na nowy zasiew. 
  • W piątek po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. 

W niedzielę, 12 IX o g. 11.00, w parafii będzie miała miejsce uroczystość I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o g. 9.00, a dla rodzin dzieci komunijnych i wszystkich potrzebujących posługi sakramentalnej – w piątek i sobotę od g. 17.00. Bardzo prosimy, aby w czasie uroczystości I Komunii św. i w czasie przyjęć rodzinnych zachować wszelkie środki ostrożności związane z panującą pandemią. 

Za dwa tygodnie, w niedzielę – 19 IX, dzieci będą świętować Rocznicę I Komunii św. Próba przed tą uroczystością odbędzie się w najbliższy poniedziałek o g. 18.30.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Nakaz również obowiązuje wiernych w kościele. 

Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach. 

Dziękujemy pewnej rodzinie za ufundowanie bukietów przepięknych kwiatów zdobiących ołtarz i figurę Matki Bożej.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Afgańczykami. Na stoliku przed ławkami jest wystawiona puszka na zbiórkę pieniędzy.  Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Świdnickiego, zbiórka ofiar na rzecz Afgańczyków jest połączona z doroczną kwestą na rzecz CARITAS diecezji świdnickiej.

List pasterski przed beatyfikacją Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

Studium Organistowskie Diecezji Świdnickiej ogłasza nabór na rok 2021/22