Ogłoszenia parafialne – 6 czerwca 2021

10. niedziela zwykła. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30.

Bóg zapłać za liczny udział we Mszach św. i w procesji Bożego Ciała. W sposób szczególny wyrażamy naszą wdzięczność osobom, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu procesji. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i przygotowujących się do Bierzmowania za postawienie pierwszego ołtarza, strażakom z OSP w Niemczy za drugi ołtarz i za deklarację postawienia ołtarza w przyszłości, paniom z Róż Różańcowych za trzeci ołtarz, panom, którzy dostarczyli brzózki do dekoracji ołtarzy, osobom, które wyraziły zgodę na postawienie ołtarzy w miejscach wyznaczonych i osobom, które pomogły sprawnie rozebrać ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i rodzicom za przygotowanie. Serdecznie dziękujemy służbie ministranckiej. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane po procesji do kościoła. Cieszymy się ze spontanicznej inicjatywy motocyklistów, którzy przyjechali na swoich wspaniałych maszynach i zaznaczyli swą pomoc przez niesienie baldachimu, krzyża i chorągwi. Przy tej okazji składamy podziękowanie za ofiarowanie nowych obrusów ołtarzowych na okres zwykły z pięknym zielonym motywem eucharystycznym. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaznaczyli swój udział – serdeczne Bóg zapłać!

Trwa oktawa Bożego Ciała. W parafii odbywa się procesja wokół kościoła podczas nabożeństwa po Mszy św. W czwartek, na zakończenie oktawy, poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

W najbliższy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu podczas celebracji liturgicznej zostanie odnowiony akt poświęcenia narodu polskiego NSPJ. Z racji uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o g. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.

W niedzielę, 13 czerwca, zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie o g. 20.00 z procesją wokół świątyni.Proszę o zgłaszanie się chętnych do niesienia figury. 

W ostatnich dniach odszedł do wieczności organista, kierownik chóru, nauczyciel i organomistrz p. Marek Mikonowicz. Pan Marek remontował organy w naszej parafii i zajmował się konserwacją instrumentu. Pogrzeb odbył się w środę, 2 czerwca, na cmentarzu przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

W najbliższą sobotę, 12 czerwca, odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Rodziny zainteresowane odsyłamy do strony diecezjalnej po dokładniejsze informacje.

Również w sobotę 12 VI odbędzie się pielgrzymka rowerowa ze Świdnicy do Wambierzyc i Polanicy Zdrój.Powrót do Świdnicy pociągiem. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych udziałem w pielgrzymce w środę o godz. 19.30 na placu przed katedrą. Kontakt: 74 856 44 13 (g.9.00-14.00) 

Pojawiły się dwie kampanie społeczne z prośbą o podpisy. Pierwsza, to petycja skierowana do Marszałka Sejmu RP w sprawie ustanowienia 19 marca Dnia Ojca, czyli w uroczystość św. Józefa. Biskup Świdnicki zaznaczył, że wobec kryzysu ojcostwa i męskości, ustanowienie Dnia Ojca w ten dzień jest szczególnie potrzebne, ponieważ św. Józef jest wzorem męstwa, odpowiedzialności, miłości oraz ufności w Bożą Opatrzność. Druga inicjatywa wypłynęła z Fundacji Życie i Rodzina z prośbą o pomoc w zbiórce podpisów pod projektem ustawy wprowadzającym ochronę przestrzeni publicznej przed profanacjami i propagandą LGBT. Projekt ustawy i listy do podpisu do dwóch inicjatyw są wyłożone na stoliku przed ławkami i będą tam przez najbliższe kilka dni. 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary w ramach tacy niedzielnej składane do koszyków i za wszelkioe dobro na rzecz parafii.