Ogłoszenia parafialne – 6 grudnia 2020

II niedziela Adwentu.

Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest dziś prowadzona w całej Polsce. Puszka jest wystawiona na stoliku przed ławkami.

We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień odpustu. Msza św. odpustowa o g. 18.00. Ze względu na sytuacje epidemiczna nie zapraszamy księży gości. Po Mszy św., podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu nastąpi zawierzenie Diecezji Świdnickiej św. Józefowi. W ten sposób wyrazimy łączność z Biskupem Świdnickim, który wraz z biskupem pomocniczym i biskupem seniorem, w tym samym czasie dokona tego aktu w Sanktuarium Św. Józefa w Świdnicy. W parafii przygotowujemy się do zawierzenia odprawiając nowennę.

W tym roku nie będzie poświęcenia medalików przynoszonych przez dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O ile pozwoli na to sytuacja zdrowotna, nastąpi to w okolicach dnia I Komunii św. lub w dzień uroczystości komunijnej.

W ciągu tygodnia Msze św. są odprawione o g. 18.00. Roraty w środę i czwartek. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy o przybycie z lampionami. W sobotę o g. 18.00 – Msza św. niedzielna. W tym roku przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia rozważając odnajdując wartości życia płynące z Eucharystii.

Tegoroczny Adwent przeżyjemy bez zorganizowanych rekolekcji i spowiedzi, na którą zapraszało się kapłanów z dekanatu. Proszę, w miarę możliwości skorzystać z możliwości spowiedzi przez cały czas Adwentu. Jest to możliwe każdego dnia przed Mszą św. Zapraszam do uczestniczenia we Mszach św. w kościele parafialnym. zachęcam do przeżycia rekolekcji w formie online za pośrednictwem mediów elektronicznych.

W kościele na stoliku przed ławkami są wyłożone opłatki wigilijne. Ofiary składane do skarbony będą użyte na cele parafialne. Można nabyć również świece Caritas (duże w cenie 12 zł, małe – 5 zł). Pieniądze za świece proszę złożyć do tej samej skarbonki, co ofiary opłatkowe.

Na stronie Diecezji Świdnickiej ukazał się komunikat dotyczący spowiedzi, rekolekcji adwentowych i wizyty duszpasterskiej w roku  2020/21.