Ogłoszenia parafialne – 6 sierpnia 2023

18. niedziela zwykła – święto Przemienienia Pańskiego.

Dzisiaj przypada adoracja wieczysta w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja indywidualna po Mszy św. porannej do g. 11.00; po południu od g. 16.00 do Mszy św. wieczornej. Zachęcam do nawiedzenia kościoła w tym czasie i modlitwy.

Dziś o g. 19.00 w kościele zostanie wygłoszony wykład o Słudze Bożym Robercie Szumanie, a po nim koncert zespołu Lumen poświęcony św. Teresie z Avila. Wydarzenia odbywają się w ramach Tygodnia Kultury POLONIA CANTANS, którego organizatorem jest Polskie Gniazdo.

W dni powszednie Msze św. odprawiane będą o g. 18.00.

W następna niedzielę, 13 sierpnia, o g. 20.00 nabożeństwo fatimskie.

W sierpniu w sposób szczególny łączymy się z pątnikami pielgrzymującymi na Jasną Górę. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka diecezji świdnickiej dotrze na Jasną Górę we wtorek 8 sierpnia. Wspierajmy modlitewnie pielgrzymów.

Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zapraszamy, aby ten miesiąc przeżyć w abstynencji od napojów alkoholowych. Dar abstynencji ofiarujmy w intencji osób nadużywających alkohol. 

Wyrazy wdzięczności kierujemy za pomoc finansową w funkcjonowaniu parafii składaną w ramach tacy niedzielnej do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach i skarbony przy stoliku z prasą.