Ogłoszenia parafialne – 7 czerwca 2020

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Porządek Mszy Św.

We wszystkie dni tygodnia Msza św. o g. 18.00, po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.

Dzisiaj, w niedzielę 7 czerwca, nabożeństwo czerwcowe do NSPJ o g. 17.30.

W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Udekorujmy okna naszych mieszkań emblematami eucharystycznymi, aby pokazać swoje umiłowanie i przywiązanie do Jezusa. W parafii będą odprawione Msze św.: o g. 8.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o g. 11.00 wyruszy procesja wokół kościoła. I i IV stacja zostanie odprawiona w świątyni, II i III w krużgankach kościoła. Ze względu na sytuację zagrożenia epidemiologicznego nie chcemy angażować wiernych do stawiania ołtarzy na rynku. Prosimy, aby osoby, które będą brały udział w procesji miały zakryte usta i nos oraz utrzymywały odpowiednie odległości. Kapłan niosący Najświętszy Sakrament będzie szedł bez podtrzymywania, aby nie stwarzać sytuacji zagrożenia. Kto chciałby pomóc w postawieniu i przystrojeniu dwóch ołtarzy przy kościele, proszę o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. Będą też potrzebne osoby do niesienia krzyża procesyjnego i ewentualnie chorągwi. Czwartek – Boże Ciało – porządek Mszy św. niedzielny

Piątek, sobota – po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ z procesją eucharystyczną.

Inne ogłoszenia

W parafii Boże Ciało uczcimy również przez adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach 17.00 – 18.00. Pierwsze pół godziny będzie poświęcone na indywidualną adorację w ciszy (przy tej okazji będzie możliwość spowiedzi). O g. 17.30 odprawimy nabożeństwo do NSPJ.

Ksiądz Biskup w zakończeniu dekretu zezwalającego na procesję eucharystyczną złożył życzenia, które niniejszym zacytuję: „Niech uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa będzie dla całej wspólnoty diecezjalnej okazją do dziękczynienia Bogu za dar Jego obecności we wszystkich wymiarach naszej codzienności. Idąc za Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, który nawiedza nasze ulice i place, polecajmy sprawy Kościoła, naszej Ojczyzny i nas samych”.

Zapraszam do licznego uczestniczenia w oktawie Bożego Ciała jako wyrazu naszego uwielbienia Boga w obecności eucharystycznej.