Ogłoszenia parafialne – 7 sierpnia 2022

19 niedziela zwykła. 

Dzisiaj o g. 19.00 (po Mszy św. wieczornej) w parafii w Niemczy nastąpi zakończenie Festiwalu Kultury POLONIA CANTANS koncertem prezentującym polonezy Józefa Elsnera. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

W dni powszednie Msze św. będą odprawiane wg porządku:

  • w poniedziałek, wtorek i czwartek o g. 7.00,
  • w środę, piątek i sobotę o g. 18.00.

Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św. wieczorną.

W sobotę przypada 13. dzień miesiąca. Msza św. o g. 18.00. Nabożeństwo fatimskie z procesją o g. 20.00. Dziękujemy Paniom z Róży Różańcowej  za podjęcie się zadania niesienia figury Matki Bożej w czasie procesji i przystrojenie figury Matki Bożej. 

W poniedziałek, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP będzie obowiązywał porządek niedzielny, gdyż jest to uroczystość obowiązkowa pod względem uczestniczenia we Mszy św. W tym dniu poświęcenie wianków z kwiatów i ziół odbędzie się po każdej Mszy św. Taca z uroczystości będzie przeznaczona na budowę i rozbudowę nowych kościołów w diecezji świdnickiej.

Dziękujemy za ofiary składane w ramach tacy niedzielnej do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach.

Cieszymy się, ze podczas adoracji wieczystej zawsze był ktoś obecny w kościele. Dziękujemy paniom z Róż Różańcowych za prowadzenie różańca z rozważaniami i medytacją w I soboty miesiąca.

Zgodnie z apelem Biskupa Świdnickiego, przez najbliższe dni w Modlitwie Wiernych, będzie dodane wezwanie za poszkodowanych w katastrofie autokarowej w Chorwacji pielgrzymów zmierzających do Medjugorie i za pogrążone w smutku rodziny. Łączymy się w bólu i serdecznej modlitwie.

W poniedziałek, 8 sierpnia, będzie miało miejsce zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej do Częstochowy. O g. 13.30 z Wałów Jasnogórskich powita pielgrzymów Ks. Bp Marek Mendyk. Po powitaniu pątnicy udadzą się do kaplicy Cudownego Obrazu, aby pokłonić się Maryi. O g. 14.30 będzie sprawowana Msza św. na Wałach Jasnogórskich. Pielgrzymi zapraszają każdego, kto może do osobistego przybycia do Częstochowy lub połączenia się poprzez profil pielgrzymkowy na Facebook-u i oglądania transmisji. W sobotę 13 VIII br. o godz. 7.30 wyruszy sprzed katedry w Świdnicy rowerowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. W programie: nawiedzenie sanktuarium, wspólna i indywidualna modlitwa. Powrót do Świdnicy rowerami. Dystans ok. 90 km (łącznie) – trasa: Świdnica- Pogorzała – Wałbrzych – Boguszów Gorce – Krzeszów.