Ogłoszenia parafialne – 9 kwietnia 2023

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.  Porządek Mszy św. w I dzień Świąt: g. 6.00, 11.00 i 18.00. W II dzień Świąt – g. 8.00 i 11.00.  

W czasie Świąt wyrażamy w życzeniach pragnienie bliskości z Jezusem, który daje nam nowe życie jako owoc męki, śmierci i zmartwychwstania. Niech to przeżycie budzi w sercach radość i nadzieję. 

„Bóg zapłać!” wszystkim za pomoc w przygotowaniu kościoła i przeżyciu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Szczególne podziękowanie składam osobom, które w tym roku pomogły ustawić Grób Pański i Ciemnicę, a przez cały rok każdego dnia troszczą się o naszą świątynię. Cieszymy się z ofiarowanych palm i gałązki z krzaka cierniowego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, za datki na rzecz parafii, z których zostały zakupione kwiaty doniczkowe, sporządzone bukiety zdobiące ołtarz i nowy banner do Grobu Pańskiego. Wszystkim za wszystko niech Pan Bóg wynagrodzi!

Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w niedzielę do południa. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Tego dnia, jak co roku, w kościołach naszej Archidiecezji, składamy ofiarę na Seminarium Duchowne. W ramach homilii zostanie odczytany stosowny list (LINK).

Porządek Mszy św. w oktawie Wielkanocy:

  • Msze św. w oktawie Wielkanocy będą odprawiane o g. 18.00.   
  • W sobotę o g. 14.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy Polskiego Gniazda przy ul. Przedszkolnej. W czasie Mszy św. poświęcenie krzyża smoleńskiego i tablicy „Pro Memoria”.

W środę o g. 17.00 w kościele przygotowanie do I Komunii św. zapraszamy dzieci z rodzicami.

W oktawie Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Kościele Powszechnym trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego jako przygotowanie do II Niedzieli Wielkanocnej. Włączmy się do tej nowenny w swoich osobistych modlitwach.

W dniach od 14 do 16 IV w Piławie Górnej będzie miała miejsce ekspozycja symboli ŚDM. Zapraszamy do nawiedzenia kościoła św. Marcina, modlitwy i czuwania.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.