Ogłoszenia parafialne – 9 sierpnia 2020

19 niedziela zwykła. 

Porządek Mszy Św.

  • Msza św. codziennie o g. 18.00. 
  • W środę przed Mszą św. nowenna do MBNP. 
  • W sobotę (Uroczystość Wniebowzięcia NMP)  – porządek niedzielny (g. 8.00, 11.00 i 18.00).  
  • W piątek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Inne ogłoszenia

W czwartek przypada 13. dzień miesiąca. Msza św. o g. 18.00. Po Mszy św. procesja fatimska. Dziękujemy Panom ze zrzeszenia motocyklistów „Niemczańskie Orły” za podjęcie się zadania niesienia figury Matki Bożej w czasie procesji i Pani, która ofiarowała pieniądze na przystrojenie figury Matki Bożej. 

Zgodnie z prośbą biskupów, w piątek (14.08) po Mszy św. do g. 20.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny z okazji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą.

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość obowiązkowa pod względem uczestniczenia we Mszy św. i powstrzymaniu się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Taca z uroczystości będzie przeznaczona na budowę i rozbudowę nowych kościołów w diecezji świdnickiej.

W niedzielę przypada 16. dnia miesiąca. Po Mszy św. wieczornej odmówimy litanię do św. Jana Pawła II. Można wrzucać wypisane na kartkach do odczytania w czasie nabożeństwa  do szkatuły umieszczonej przy relikwiach św. Jana Pawła II.

Najbliższa niedziela (16.08) będzie dniem modlitwy i wsparcia materialnego jako pomoc mieszkańcom Bejrutu. Zebrane do puszek środki finansowe zostaną, za pośrednictwem Caritas Polska, przekazane na rzecz poszkodowanych. Pełny komunikat: LINK

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Biskup Świdnicki wystosował apel do wolontariuszy z przygotowaniem medycznym o pomoc mieszkańcom Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego w Pieszkowicach ze względu na sytuację spowodowaną zarażeniem wirusem SARS Cov-2. Ośrodek jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, a mieszkańcami są dzieci niepełnosprawne.

Dziękujemy osobie, która ofiarowała kwiaty – mieczyki do wystroju kościoła.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach na działalność parafii.

Na stoliku są wyłożone do darmowego pobrania biuletyny o działalności Caritas.