Ogłoszenia parafialne – 9 stycznia 2022

Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa.

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły (w kalendarzu świeckim – karnawał) i trwać będzie do wtorku przed Środą Popielcową, która w tym roku przypadnie 2 marca. 

Odprawiane są Msze św. kolędowe w parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących rejonów:

  • poniedziałek, 10 I ul. Piastowska, Słowiańska, Przemysłowa, Podmiejska, Rycerska, Ratuszowa, Królowej Jadwigi, Rynek;
  • wtorek, 11 I pl. Mieszka I, ul. Stroma, Podgórze, Krótka, Podwale, Okrzei, Przedszkolna, Wiejska, Wiosenna, Bolesława Chrobrego;
  • środa, 12 I Osiedle Słoneczne, ul. Słoneczna, Południowa, pl. Ogrodowy, ul. Kilińskiego, Jasna i Dolna, Azaliowa, Szczytowa, Kościuszki, Ogrodowa, Kwiatowa.

Msze św. będą odprawione o g. 18.00 w intencji parafian wymienionych w danym dniu. W czasie Mszy św. będzie możliwość poświęcenia przyniesionej w swoim zakresie wody, pobrania folderów z modlitwą rodzinną i obrazków kolędowych. Ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie instytucji diecezjalnych, parafii i na stypendium dla kapłana.

W piątek przygotowanie do Bierzmowania: o g. 16.00 dla SP, o g. 19.00 dla młodzieży starszej.

Serdecznie dziękujemy za troskę w utrzymaniu parafii wyrażoną przez składkę do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach. Do 15 I musimy opłacić ubezpieczenie budynków kościelnych. Koszt ubezpieczenia: 1300 zł.