Relacja z Drogi Krzyżowej ulicami Niemczy 2024

22 marca 2024 po kilku latach przerwy odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Niemczy. O godzinie 19.00 wierni zgromadzeni w Kościele wyruszyli w stronę baszty, gdzie znajdowała się pierwsza stacja. Na czele pochodu kroczyli parafianie niosący krzyż oraz świece. Spod baszty grupa udała się ulicą Bolesława Chrobrego w stronę skrzyżowania z ulicą Strzelińską, a następnie okrążając ‘Duży Park’ ulicą Słowackiego w stronę Bramy Dolnej, skąd Rynkiem przeszła pod Kościół. 

Podczas przystanków przy stacjach mogliśmy wysłuchać rozważań czytanych przez wyznaczonych wcześniej wiernych. Teksty powstały na bazie słów “Dla Ciebie, człowiecze…”, które były motywem przewodnim całego wydarzenia. Parafianie chętnie zgłaszali się do niesienia krzyża, a po wydarzeniu przyznawali, że było to dla nich cenne przeżycie duchowe. 

Warto wspomnieć o pogodzie – podczas, gdy w okolicznych miejscowościach padał deszcz, w Niemczy parasole służyły jedynie jako podpórka. Co ciekawe, pierwsze krople deszczu spadły zaraz po zakończeniu naszej Drogi Krzyżowej.
Pomimo iż zaproszona przez organizatorów Pani Pielęgniarka nie musiała udzielać nikomu pomocy medycznej, jesteśmy wdzięczni za jej gotowość i otwartość. Niezawodni strażacy z OSP Niemcza zabezpieczyli drogę, dzięki czemu całe wydarzenie przebiegło bezpiecznie. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej za ich odwagę oraz piękne świadectwo wiary. Podziękowania należą się również osobom spoza naszej parafii, które przyjechały do Niemczy specjalnie na to wydarzenie. Wyrazy uznania kierujemy szczególnie w stronę członków Rady Parafialnej – Kamila i Aleksandry Majewskich, którzy zdecydowali się przyjąć na siebie odpowiedzialność związaną z organizacją. Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną już dziś zaprasza na kolejną edycję Drogi Krzyżowej ulicami Niemczy za rok. 

Za piękne zdjęcia dziękujemy Panu Marcinowi Włudarczykowi.
Link do galerii