„Spotkanie daje radość” – pierwsze Wydarzenie w naszej parafii

12 czerwca 2022 roku w naszej parafii odbyło się Wydarzenie pod hasłem „Spotkanie daje radość”, o którym mogliśmy przeczytać w pierwszym numerze „Listu do parafian”. Zaangażowani parafianie aktywnie sprawowali rozmaite funkcje podczas każdej z niedzielnych Mszy Św.: odczytywali Słowo Boże, wezwania modlitwy wiernych oraz komentarze, a także przynosili do Ołtarza dary eucharystyczne.

Hasło przewodnie „Spotkanie daje radość” było obecne w wielu momentach liturgii. Już na początku Mszy Św. wierni wykonali wobec siebie gest zauważenia, poprzez zwrócenie się do osób po prawej i lewej stronie słowami „Dziękuję Ci, że jesteś”. Później, podczas modlitwy wiernych, wspólnie prosiliśmy, aby Duch Święty wyzwalał w nas radość płynącą ze spotkania z drugim człowiekiem. W kolejnej części, procesji z darami, oprócz zazwyczaj obecnych chleba, wina, winogron i Hostii, ofiarowaliśmy wizerunek słońca, który symbolizuje radość ze spotkania z Chrystusem i jest wyrazem wdzięczności za naszą wspólnotę liturgiczną.

O muzyczną oprawę zadbał nasz organista, który przygotował pieśni wpisujące się w temat Wydarzenia. Podczas wieczornej Mszy Św. mogliśmy dodatkowo usłyszeć subtelny akompaniament gitarowy podczas odczytywania komentarzy.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w kolejnych Wydarzeniach, już jesienią tego roku.

Fot. Marcin Włudarczyk