XXI dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – 6 XII

W niedzielę 6 grudnia br. (II Niedziela Adwentu), w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy:

XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Zbiórka  jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu Polski z dnia 28 września 2008 roku, zatwierdzającej Regulamin Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, który w paragrafie 3/1 mówi:

„Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Polaków o duchowe i materialne wsparcie tej  inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na Wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary.

Ofiary prosimy przesyłać bezpośrednio na konto do Warszawy:

Konto bankowe: Bank Santander Polska, PL89 1090 1014 0000 0000 0301 4449