Ogłoszenia parafialne – 31 maja 2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Porządek Mszy Św.

Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o g. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. 

Dzisiaj o g. 17.30 nabożeństwo majowe.

Msze św. w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 18.00.

Inne ogłoszenia

Dziękujemy panom, którzy bez ujawniania swojej tożsamości, zorganizowali i udekorowali kościół zielonymi gałązkami na dzisiejszą uroczystość. Świeże gałęzie związane są z tradycją obchodzenia w tym dniu święta ludowego. Wszystkim rolnikom, sadownikom, działkowiczom i twórcom kultury ludowej składamy najserdeczniejsze życzenia.

W związku ze zniesieniem limitu wiernych w kościołach, Ks. Biskup wydał dekret (tutaj pełna treść dekretu), w którym odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Wszystkie wskazania dekretu obowiązują od 1 czerwca br. do czasu ewentualnego wydania nowszych norm. Tekst dekretu wywieszony jest w gablocie parafialnej w przedsionku kościoła i umieszczony na internetowej stronie parafii oraz na facebooku. 

Dziś kończy się okres wielkanocny. Od jutra wkraczamy w okres w ciągu roku, nazywany czasem zwykłym.  Będziemy wędrować z Panem Jezusem szlakiem publicznej działalności.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja spełnia w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. 

W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W celu uniknięcia kolejek przy konfesjonale proszę korzystać ze spowiedzi św. we wszystkie dni tygodnia. Kapłan służy posługą w konfesjonale 15 minut przed Mszą św. W tym tygodniu w piątek będzie to czas wydłużony, czyli w g. 17.00 – 18.00.

Wizyty u chorych prawdopodobnie odbywać się będą dopiero od września, jeżeli nie będzie zagrożenia epidemiologicznego w kraju. W sytuacji konieczności udzielenia sakramentów chorym, proszę zgłaszać przypadki w sposób indywidualny.

W I sobotę miesiąca zapraszamy o g. 17.00 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do praktykowania I piątków i sobót miesiąca.

W następną niedziele będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie to jednocześnie I niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

Na razie nie wiadomo, czy w czwartek po niedzieli Trójcy Świętej, czyli w uroczystość Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach, bądź na konto parafialne. Jest to ważny gest odpowiedzialności za parafię.